50,121
edits
Marblemadmax (talk | contribs) |
|||
(3 intermediate revisions by 2 users not shown) | |||
Line 258: | Line 258: | ||
|Default appearance | |Default appearance | ||
|- | |- | ||
|[[File:Frozen Elsa.png| | |[[File:Frozen Elsa.png|85px|center|link=Frozen Elsa]] | ||
|'''[[Frozen Elsa]]''' | |'''[[Frozen Elsa]]''' | ||
|{{name|Premium Shop}} for {{price|2500|Moonstone}} | |{{name|Premium Shop}} for {{price|2500|Moonstone}} | ||
Line 448: | Line 448: | ||
|[[Carl's House (Bundle)|Premium Shop Dream Bundle]] for {{price|3750|moonstone}} | |[[Carl's House (Bundle)|Premium Shop Dream Bundle]] for {{price|3750|moonstone}} | ||
|'''16x16''' | |'''16x16''' | ||
|- | |||
|[[File:Belle's Cottage.png|90x90px|center]] | |||
|'''[[Belle's Cottage]]''' | |||
|[[Belle's Cottage (Bundle)|Premium Shop Dream Bundle]] for {{price|3750|moonstone}} | |||
|'''26x22''' | |||
|- | |||
|[[File:Main Street Confectionery.png|90x90px|center]] | |||
|'''[[Main Street Confectionery]]''' | |||
|[[Main Street Confectionery (Bundle)|Premium Shop Dream Bundle]] for {{price|3750|moonstone}} | |||
| | |||
|} | |} | ||
Line 455: | Line 465: | ||
!style="width:6em" |Name | !style="width:6em" |Name | ||
!style="width:14em" |Unlocked | !style="width:14em" |Unlocked | ||
|- | |||
|[[File:Electrical Parade Shovel.png|90x90px|center|link=Electrical Parade Shovel]] | |||
|'''[[Electrical Parade Shovel]]''' | |||
|[[Premium Shop]] in the [[Electrical Parade Tools]] for {{price|3750|moonstone}} | |||
|- | |||
|[[File:Electrical Parade Pickaxe.png|90x90px|center|link=Electrical Parade Pickaxe]] | |||
|'''[[Electrical Parade Pickaxe]]''' | |||
|[[Premium Shop]] in the [[Electrical Parade Tools]] for {{price|3750|moonstone}} | |||
|- | |||
|[[File:Electrical Parade Fishing Rod.png|90x90px|center|link=Electrical Parade Fishing Rod]] | |||
|'''[[Electrical Parade Fishing Rod]]''' | |||
|[[Premium Shop]] in the [[Electrical Parade Tools]] for {{price|3750|moonstone}} | |||
|- | |||
|[[File:Electrical Parade Hourglass.png|90x90px|center|link=Electrical Parade Hourglass]] | |||
|'''[[Electrical Parade Hourglass]]''' | |||
|[[Premium Shop]] in the [[Electrical Parade Tools]] for {{price|3750|moonstone}} | |||
|- | |||
|[[File:Electrical Parade Phone.png|90x90px|center|link=Electrical Parade Phone]] | |||
|'''[[Electrical Parade Phone]]''' | |||
|[[Premium Shop]] in the [[Electrical Parade Tools]] for {{price|3750|moonstone}} | |||
|- | |||
|[[File:Electrical Parade Watering Can.png|90x90px|center|link=Electrical Parade Watering Can]] | |||
|'''[[Electrical Parade Watering Can]]''' | |||
|[[Premium Shop]] in the [[Electrical Parade Tools]] for {{price|3750|moonstone}} | |||
|- | |- | ||
|[[File:Monster Shovel.png|90x90px|center|link=Monster Shovel]] | |[[File:Monster Shovel.png|90x90px|center|link=Monster Shovel]] |