50,346
edits
Marblemadmax (talk | contribs) |
Marblemadmax (talk | contribs) No edit summary |
||
(5 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 4: | Line 4: | ||
|type=Ingredient | |type=Ingredient | ||
|ingtype=Dairy and Oil | |ingtype=Dairy and Oil | ||
|collection=Dreamlight Valley | |||
|energy=58 | |energy=58 | ||
|buyprice=104 | |buyprice=104 | ||
Line 54: | Line 55: | ||
| {{price|100}} | | {{price|100}} | ||
| {{ItemRecipe | Sweet Tofu }} | | {{ItemRecipe | Sweet Tofu }} | ||
|- | |||
| [[File:Takoyaki Stick.png|center|50x50px|link=Takoyaki Stick]] | |||
| [[Takoyaki Stick]] | |||
| {{stars|4}} | |||
| {{energy|2164}} | |||
| {{price|898}} | |||
| {{ItemRecipe | Takoyaki Stick }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Tekka Maki.png|center|50x50px|link=Tekka Maki]] | | [[File:Tekka Maki.png|center|50x50px|link=Tekka Maki]] | ||
Line 66: | Line 74: | ||
| {{stars|5}} | | {{stars|5}} | ||
| {{energy|1726}} | | {{energy|1726}} | ||
| {{price| | | {{price|557}} | ||
| {{ItemRecipe | Teriyaki Salmon }} | | {{ItemRecipe | Teriyaki Salmon }} | ||
|- | |||
| [[File:Tofu.png|center|50x50px|link=Tofu]] | |||
|[[Tofu]] | |||
|{{stars|1}} | |||
|{{energy|142}} | |||
|{{price|82}} | |||
|{{ItemRecipe | Tofu }} | |||
|- | |||
| [[File:Vegetarian Dumplings.png|center|50x50px|link=Vegetarian Dumplings]] | |||
|[[Vegetarian Dumplings]] | |||
|{{stars|3}} | |||
|{{energy|225}} | |||
|{{price|109}} | |||
|{{ItemRecipe | Vegetarian Dumplings }} | |||
|- | |||
| [[File:Vegetarian Turnip Tartiflette.png|center|50x50px|link=Vegetarian Turnip Tartiflette]] | |||
|[[Vegetarian Turnip Tartiflette]] | |||
|{{stars|3}} | |||
|{{energy|816}} | |||
|{{price|399}} | |||
|{{ItemRecipe | Vegetarian Turnip Tartiflette }} | |||
|} | |} | ||