49,382
edits
Marblemadmax (talk | contribs) (Quest recipes) |
Marblemadmax (talk | contribs) No edit summary |
||
(2 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 4: | Line 4: | ||
|type=Ingredient | |type=Ingredient | ||
|ingtype=Vegetables | |ingtype=Vegetables | ||
|collection=Dreamlight Valley | |||
|energy=105 | |energy=105 | ||
|sellprice=30 | |sellprice=30 | ||
Line 27: | Line 28: | ||
!Sell Price | !Sell Price | ||
!Ingredients | !Ingredients | ||
|- | |||
| [[File:Braised Abalone.png|center|50x50px|link=Braised Abalone]] | |||
| [[Braised Abalone]] | |||
| {{stars|4}} | |||
| {{energy|2500}} | |||
| {{price|570}} | |||
| {{ItemRecipe | Braised Abalone }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Lioness Feast.png|center|50x50px|link=Lioness Feast]] | | [[File:Lioness Feast.png|center|50x50px|link=Lioness Feast]] | ||
Line 46: | Line 54: | ||
| {{stars|5}} | | {{stars|5}} | ||
| {{energy|1658}} | | {{energy|1658}} | ||
| {{price| | | {{price|657}} | ||
| {{ItemRecipe | Mushu's Congee }} | | {{ItemRecipe | Mushu's Congee }} | ||
|- | |- | ||
Line 55: | Line 63: | ||
| {{price|286}} | | {{price|286}} | ||
| {{ItemRecipe | Sautéed Mushrooms }} | | {{ItemRecipe | Sautéed Mushrooms }} | ||
|- | |||
| [[File:Vegetarian Turnip Tartiflette.png|center|50x50px|link=Vegetarian Turnip Tartiflette]] | |||
| [[Vegetarian Turnip Tartiflette]] | |||
| {{stars|3}} | |||
| {{energy|816}} | |||
| {{price|399}} | |||
| {{ItemRecipe | Vegetarian Turnip Tartiflette }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Veggie Skewers.png|center|50x50px|link=Veggie Skewers]] | | [[File:Veggie Skewers.png|center|50x50px|link=Veggie Skewers]] |