49,370
edits
Marblemadmax (talk | contribs) |
Marblemadmax (talk | contribs) No edit summary |
||
(10 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 4: | Line 4: | ||
|type=Ingredient | |type=Ingredient | ||
|ingtype=Vegetables | |ingtype=Vegetables | ||
|collection=Dreamlight Valley | |||
|energy=146 | |energy=146 | ||
|buyprice=255 | |buyprice=255 | ||
Line 29: | Line 30: | ||
| [[Arendellian Pickled Herring]] | | [[Arendellian Pickled Herring]] | ||
| {{stars|5}} | | {{stars|5}} | ||
| {{energy| | | {{energy|2092}} | ||
| {{price| | | {{price|532}} | ||
| {{ItemRecipe | Arendellian Pickled Herring }} | | {{ItemRecipe | Arendellian Pickled Herring }} | ||
|- | |- | ||
Line 57: | Line 58: | ||
| [[Greek Pizza]] | | [[Greek Pizza]] | ||
| {{stars|5}} | | {{stars|5}} | ||
| {{energy| | | {{energy|1142}} | ||
| {{price| | | {{price|622}} | ||
| {{ItemRecipe | Greek Pizza }} | | {{ItemRecipe | Greek Pizza }} | ||
|- | |- | ||
Line 67: | Line 68: | ||
| {{price|1093}} | | {{price|1093}} | ||
| {{ItemRecipe | Gumbo }} | | {{ItemRecipe | Gumbo }} | ||
|- | |||
| [[File:Jerk Chicken.png|center|50x50px|link=Jerk Chicken]] | |||
| [[Jerk Chicken]] | |||
| {{stars|4}} | |||
| {{energy|1229}} | |||
| {{price|1102}} | |||
| {{ItemRecipe | Jerk Chicken }} | |||
|- | |||
| [[File:Latkes.png|center|50x50px|link=Latkes]] | |||
| [[Latkes]] | |||
| {{stars|4}} | |||
| {{energy|1280}} | |||
| {{price|937}} | |||
| {{ItemRecipe | Latkes }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Mediterranean Salad.png|center|50x50px|link=Mediterranean Salad]] | | [[File:Mediterranean Salad.png|center|50x50px|link=Mediterranean Salad]] | ||
| [[Mediterranean Salad]] | | [[Mediterranean Salad]] | ||
| {{stars|5}} | | {{stars|5}} | ||
| {{energy| | | {{energy|966}} | ||
| {{price| | | {{price|597}} | ||
| {{ItemRecipe | Mediterranean Salad }} | | {{ItemRecipe | Mediterranean Salad }} | ||
|- | |- | ||
Line 85: | Line 100: | ||
| [[Pickled Herring]] | | [[Pickled Herring]] | ||
| {{stars|4}} | | {{stars|4}} | ||
| {{energy| | | {{energy|1733}} | ||
| {{price| | | {{price|423}} | ||
| {{ItemRecipe | Pickled Herring }} | | {{ItemRecipe | Pickled Herring }} | ||
|- | |- | ||
Line 93: | Line 108: | ||
| {{stars|5}} | | {{stars|5}} | ||
| {{energy|1984}} | | {{energy|1984}} | ||
| {{price| | | {{price|1415}} | ||
| {{ItemRecipe | Potato Leek Soup }} | | {{ItemRecipe | Potato Leek Soup }} | ||
|- | |||
| [[File:Pulled Pork.png|center|50x50px|link=Pulled Pork]] | |||
|[[Pulled Pork]] | |||
|{{stars|4}} | |||
|{{energy|1021}} | |||
|{{price|738}} | |||
|{{ItemRecipe | Pulled Pork }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Ranch Salad.png|center|50x50px|link=Ranch Salad]] | | [[File:Ranch Salad.png|center|50x50px|link=Ranch Salad]] | ||
Line 106: | Line 128: | ||
| [[Ratatouille]] | | [[Ratatouille]] | ||
| {{stars|5}} | | {{stars|5}} | ||
| {{energy| | | {{energy|1562}} | ||
| {{price| | | {{price|906}} | ||
| {{ItemRecipe | Ratatouille }} | | {{ItemRecipe | Ratatouille }} | ||
|- | |- | ||
Line 116: | Line 138: | ||
| {{price|338}} | | {{price|338}} | ||
| {{ItemRecipe | Seared Rainbow Trout }} | | {{ItemRecipe | Seared Rainbow Trout }} | ||
|- | |||
| [[File:Shad Ceviche.png|center|50x50px|link=Shad Ceviche]] | |||
|[[Shad Ceviche]] | |||
|{{stars|4}} | |||
|{{energy|1696}} | |||
|{{price|427}} | |||
|{{ItemRecipe | Shad Ceviche }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Sweet Herring.png|center|50x50px|link=Sweet Herring]] | | [[File:Sweet Herring.png|center|50x50px|link=Sweet Herring]] |