49,370
edits
Marblemadmax (talk | contribs) |
Marblemadmax (talk | contribs) No edit summary |
||
(6 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 4: | Line 4: | ||
|type=Ingredient | |type=Ingredient | ||
|ingtype=Vegetables | |ingtype=Vegetables | ||
|collection=Dreamlight Valley | |||
|energy=113 | |energy=113 | ||
|buyprice=189 | |buyprice=189 | ||
Line 50: | Line 51: | ||
| [[Creamy Soup]] | | [[Creamy Soup]] | ||
| {{stars|4}} | | {{stars|4}} | ||
| {{energy| | | {{energy|1129}} | ||
| {{price| | | {{price|568}} | ||
| {{ItemRecipe | Creamy Soup }} | | {{ItemRecipe | Creamy Soup }} | ||
|- | |- | ||
Line 74: | Line 75: | ||
| {{price|1774}} | | {{price|1774}} | ||
| {{ItemRecipe | Hamburger Steak }} | | {{ItemRecipe | Hamburger Steak }} | ||
|- | |||
| [[File:Latkes.png|center|50x50px|link=Latkes]] | |||
| [[Latkes]] | |||
| {{stars|4}} | |||
| {{energy|1280}} | |||
| {{price|937}} | |||
| {{ItemRecipe | Latkes }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Pan-Fried Angler Fish.png|center|50x50px|link=Pan-Fried Angler Fish]] | | [[File:Pan-Fried Angler Fish.png|center|50x50px|link=Pan-Fried Angler Fish]] | ||
Line 86: | Line 94: | ||
| {{stars|5}} | | {{stars|5}} | ||
| {{energy|1984}} | | {{energy|1984}} | ||
| {{price| | | {{price|1415}} | ||
| {{ItemRecipe | Potato Leek Soup }} | | {{ItemRecipe | Potato Leek Soup }} | ||
|- | |- | ||
Line 99: | Line 107: | ||
| [[Pottage]] | | [[Pottage]] | ||
| {{stars|3}} | | {{stars|3}} | ||
| {{energy| | | {{energy|452}} | ||
| {{price| | | {{price|208}} | ||
| {{ItemRecipe | Pottage }} | | {{ItemRecipe | Pottage }} | ||
|- | |||
| [[File:Poutine.png|center|50x50px|link=Poutine]] | |||
| [[Poutine]] | |||
| {{stars|3}} | |||
| {{energy|845}} | |||
| {{price|580}} | |||
| {{ItemRecipe | Poutine }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Purée.png|center|50x50px|link=Purée]] | | [[File:Purée.png|center|50x50px|link=Purée]] | ||
Line 116: | Line 131: | ||
|{{price|884}} | |{{price|884}} | ||
|{{ItemRecipe | Sausage and Sauerkraut Platter }} | |{{ItemRecipe | Sausage and Sauerkraut Platter }} | ||
|- | |||
| [[File:Tourtière.png|center|50x50px|link=Tourtière]] | |||
|[[Tourtière]] | |||
|{{stars|4}} | |||
|{{energy|814}} | |||
|{{price|1704}} | |||
|{{ItemRecipe | Tourtière }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Vegetarian Stew.png|center|50x50px|link=Vegetarian Stew]] | | [[File:Vegetarian Stew.png|center|50x50px|link=Vegetarian Stew]] |