49,538
edits
Marblemadmax (talk | contribs) |
Marblemadmax (talk | contribs) No edit summary |
||
(16 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 4: | Line 4: | ||
|type=Ingredient | |type=Ingredient | ||
|ingtype=Dairy and Oil | |ingtype=Dairy and Oil | ||
|collection=Dreamlight Valley | |||
|energy=270 | |energy=270 | ||
|buyprice=180 | |buyprice=180 | ||
Line 35: | Line 36: | ||
| {{stars|4}} | | {{stars|4}} | ||
| {{energy|2035}} | | {{energy|2035}} | ||
| {{price| | | {{price|1020}} | ||
| {{ItemRecipe | Basil Omelet }} | | {{ItemRecipe | Basil Omelet }} | ||
|- | |- | ||
Line 51: | Line 52: | ||
| {{price|948}} | | {{price|948}} | ||
| {{ItemRecipe | Buñuelos }} | | {{ItemRecipe | Buñuelos }} | ||
|- | |||
| [[File:Cannoli.png|center|50x50px|link=Cannoli]] | |||
| [[Cannoli]] | |||
| {{stars|4}} | |||
| {{energy|1482}} | |||
| {{price|678}} | |||
| {{ItemRecipe | Cannoli }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Cheese Platter.png|center|50x50px|link=Cheese Platter]] | | [[File:Cheese Platter.png|center|50x50px|link=Cheese Platter]] | ||
Line 58: | Line 66: | ||
| {{price|216}} | | {{price|216}} | ||
| {{ItemRecipe | Cheese Platter }} | | {{ItemRecipe | Cheese Platter }} | ||
|- | |||
| [[File:Cheeseburger.png|center|50x50px|link=Cheeseburger]] | |||
| [[Cheeseburger]] | |||
| {{stars|4}} | |||
| {{energy|1113}} | |||
| {{price|1785}} | |||
| {{ItemRecipe | Cheeseburger }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Cheesecake.png|center|50x50px|link=Cheesecake]] | | [[File:Cheesecake.png|center|50x50px|link=Cheesecake]] | ||
| [[Cheesecake]] | | [[Cheesecake]] | ||
| {{stars|4}} | | {{stars|4}} | ||
| {{energy| | | {{energy|725}} | ||
| {{price| | | {{price|314}} | ||
| {{ItemRecipe | Cheesecake }} | | {{ItemRecipe | Cheesecake }} | ||
|- | |- | ||
Line 79: | Line 94: | ||
| {{price|669}} | | {{price|669}} | ||
| {{ItemRecipe | Chili Pepper Puffs }} | | {{ItemRecipe | Chili Pepper Puffs }} | ||
|- | |||
| [[File:Classic Mac & Cheese.png|center|50x50px|link=Classic Mac & Cheese]] | |||
| [[Classic Mac & Cheese]] | |||
| {{stars|2}} | |||
| {{energy|541}} | |||
| {{price|236}} | |||
| {{ItemRecipe | Classic Mac & Cheese }} | |||
|- | |||
| [[File:Crab Melts.png|center|50x50px|link=Crab Melts]] | |||
| [[Crab Melts]] | |||
| {{stars|2}} | |||
| {{energy|2549}} | |||
| {{price|1014}} | |||
| {{ItemRecipe | Crab Melts }} | |||
|- | |||
| [[File:Cream Cheese Bagel.png|center|50x50px|link=Cream Cheese Bagel]] | |||
| [[Cream Cheese Bagel]] | |||
| {{stars|3}} | |||
| {{energy|652}} | |||
| {{price|280}} | |||
| {{ItemRecipe | Cream Cheese Bagel }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Eggplant Puffs.png|center|50x50px|link=Eggplant Puffs]] | | [[File:Eggplant Puffs.png|center|50x50px|link=Eggplant Puffs]] | ||
Line 97: | Line 133: | ||
| [[Greek Pizza]] | | [[Greek Pizza]] | ||
| {{stars|5}} | | {{stars|5}} | ||
| {{energy| | | {{energy|1142}} | ||
| {{price| | | {{price|622}} | ||
| {{ItemRecipe | Greek Pizza }} | | {{ItemRecipe | Greek Pizza }} | ||
|- | |||
| [[File:Hawaiian Pizza.png|center|50x50px|link=Hawaiian Pizza]] | |||
|[[Hawaiian Pizza]] | |||
|{{stars|5}} | |||
|{{energy|1506}} | |||
|{{price|1577}} | |||
|{{ItemRecipe | Hawaiian Pizza }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Kronk's Spinach Puffs.png|center|50x50px|link=Kronk's Spinach Puffs]] | | [[File:Kronk's Spinach Puffs.png|center|50x50px|link=Kronk's Spinach Puffs]] | ||
Line 111: | Line 154: | ||
| [[Margherita Pizza]] | | [[Margherita Pizza]] | ||
| {{stars|4}} | | {{stars|4}} | ||
| {{energy| | | {{energy|809}} | ||
| {{price| | | {{price|328}} | ||
| {{ItemRecipe | Margherita Pizza }} | | {{ItemRecipe | Margherita Pizza }} | ||
|- | |- | ||
Line 121: | Line 164: | ||
| {{price|351}} | | {{price|351}} | ||
| {{ItemRecipe | Mushroom Pizza }} | | {{ItemRecipe | Mushroom Pizza }} | ||
|- | |||
| [[File:Nachos.png|center|50x50px|link=Nachos]] | |||
| [[Nachos]] | |||
| {{stars|3}} | |||
| {{energy|842}} | |||
| {{price|383}} | |||
| {{ItemRecipe | Nachos }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Omelet.png|center|50x50px|link=Omelet]] | | [[File:Omelet.png|center|50x50px|link=Omelet]] | ||
Line 149: | Line 199: | ||
| {{price|736}} | | {{price|736}} | ||
| {{ItemRecipe | Potato Puffs }} | | {{ItemRecipe | Potato Puffs }} | ||
|- | |||
| [[File:Poutine.png|center|50x50px|link=Poutine]] | |||
| [[Poutine]] | |||
| {{stars|3}} | |||
| {{energy|845}} | |||
| {{price|580}} | |||
| {{ItemRecipe | Poutine }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Pumpkin Puffs.png|center|50x50px|link=Pumpkin Puffs]] | | [[File:Pumpkin Puffs.png|center|50x50px|link=Pumpkin Puffs]] | ||
Line 156: | Line 213: | ||
| {{price|1489}} | | {{price|1489}} | ||
| {{ItemRecipe | Pumpkin Puffs }} | | {{ItemRecipe | Pumpkin Puffs }} | ||
|- | |||
| [[File:Red Velvet.png|center|50x50px|link=Red Velvet]] | |||
| [[Red Velvet]] | |||
| {{stars|5}} | |||
| {{energy|2458}} | |||
| {{price|783}} | |||
| {{ItemRecipe | Red Velvet }} | |||
|- | |||
| [[File:Royal Burger.png|center|50x50px|link=Royal Burger]] | |||
|[[Royal Burger]] | |||
|{{stars|5}} | |||
|{{energy|1670}} | |||
|{{price|2303}} | |||
|{{ItemRecipe | Royal Burger }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Scrambled Egg.png|center|50x50px|link=Scrambled Egg]] | | [[File:Scrambled Egg.png|center|50x50px|link=Scrambled Egg]] | ||
Line 170: | Line 241: | ||
| {{price|1230}} | | {{price|1230}} | ||
| {{ItemRecipe | Soufflé }} | | {{ItemRecipe | Soufflé }} | ||
|- | |||
| [[File:Turnip Tartiflette.png|center|50x50px|link=Turnip Tartiflette]] | |||
|[[Turnip Tartiflette]] | |||
|{{stars|3}} | |||
|{{energy|1459}} | |||
|{{price|863}} | |||
|{{ItemRecipe | Turnip Tartiflette }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Vegetarian Pizza.png|center|50x50px|link=Vegetarian Pizza]] | | [[File:Vegetarian Pizza.png|center|50x50px|link=Vegetarian Pizza]] | ||
Line 188: | Line 266: | ||
| [[Veggie Casserole]] | | [[Veggie Casserole]] | ||
| {{stars|4}} | | {{stars|4}} | ||
| {{energy| | | {{energy|812}} | ||
| {{price| | | {{price|316}} | ||
| {{ItemRecipe | Veggie Casserole }} | | {{ItemRecipe | Veggie Casserole }} | ||
|- | |- |