50,038
edits
Marblemadmax (talk | contribs) |
Marblemadmax (talk | contribs) No edit summary |
||
(7 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 4: | Line 4: | ||
|type=Ingredient | |type=Ingredient | ||
|ingtype=Dairy and Oil | |ingtype=Dairy and Oil | ||
|collection=Dreamlight Valley | |||
|energy=270 | |energy=270 | ||
|buyprice=180 | |buyprice=180 | ||
Line 35: | Line 36: | ||
| {{stars|4}} | | {{stars|4}} | ||
| {{energy|2035}} | | {{energy|2035}} | ||
| {{price| | | {{price|1020}} | ||
| {{ItemRecipe | Basil Omelet }} | | {{ItemRecipe | Basil Omelet }} | ||
|- | |- | ||
Line 76: | Line 77: | ||
| [[Cheesecake]] | | [[Cheesecake]] | ||
| {{stars|4}} | | {{stars|4}} | ||
| {{energy| | | {{energy|725}} | ||
| {{price| | | {{price|314}} | ||
| {{ItemRecipe | Cheesecake }} | | {{ItemRecipe | Cheesecake }} | ||
|- | |- | ||
Line 132: | Line 133: | ||
| [[Greek Pizza]] | | [[Greek Pizza]] | ||
| {{stars|5}} | | {{stars|5}} | ||
| {{energy| | | {{energy|1142}} | ||
| {{price| | | {{price|622}} | ||
| {{ItemRecipe | Greek Pizza }} | | {{ItemRecipe | Greek Pizza }} | ||
|- | |- | ||
Line 153: | Line 154: | ||
| [[Margherita Pizza]] | | [[Margherita Pizza]] | ||
| {{stars|4}} | | {{stars|4}} | ||
| {{energy| | | {{energy|809}} | ||
| {{price| | | {{price|328}} | ||
| {{ItemRecipe | Margherita Pizza }} | | {{ItemRecipe | Margherita Pizza }} | ||
|- | |- | ||
Line 219: | Line 220: | ||
| {{price|783}} | | {{price|783}} | ||
| {{ItemRecipe | Red Velvet }} | | {{ItemRecipe | Red Velvet }} | ||
|- | |||
| [[File:Royal Burger.png|center|50x50px|link=Royal Burger]] | |||
|[[Royal Burger]] | |||
|{{stars|5}} | |||
|{{energy|1670}} | |||
|{{price|2303}} | |||
|{{ItemRecipe | Royal Burger }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Scrambled Egg.png|center|50x50px|link=Scrambled Egg]] | | [[File:Scrambled Egg.png|center|50x50px|link=Scrambled Egg]] | ||
Line 233: | Line 241: | ||
| {{price|1230}} | | {{price|1230}} | ||
| {{ItemRecipe | Soufflé }} | | {{ItemRecipe | Soufflé }} | ||
|- | |||
| [[File:Turnip Tartiflette.png|center|50x50px|link=Turnip Tartiflette]] | |||
|[[Turnip Tartiflette]] | |||
|{{stars|3}} | |||
|{{energy|1459}} | |||
|{{price|863}} | |||
|{{ItemRecipe | Turnip Tartiflette }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Vegetarian Pizza.png|center|50x50px|link=Vegetarian Pizza]] | | [[File:Vegetarian Pizza.png|center|50x50px|link=Vegetarian Pizza]] | ||
Line 251: | Line 266: | ||
| [[Veggie Casserole]] | | [[Veggie Casserole]] | ||
| {{stars|4}} | | {{stars|4}} | ||
| {{energy| | | {{energy|812}} | ||
| {{price| | | {{price|316}} | ||
| {{ItemRecipe | Veggie Casserole }} | | {{ItemRecipe | Veggie Casserole }} | ||
|- | |- |