Collections: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Marblemadmax (talk | contribs) (→Fish) |
Marblemadmax (talk | contribs) |
||
Line 136: | Line 136: | ||
!Name | !Name | ||
!Subcategory | !Subcategory | ||
|- | |- | ||
|{{name|Brick}} | |{{name|Brick}} | ||
|Refined Materials | |Refined Materials | ||
| | |- | ||
|{{name|Empty Vial}} | |||
|Refined Materials | |||
|- | |||
|{{name|Fabric}} | |||
|Refined Materials | |||
|- | |||
|{{name|Fiber}} | |||
|Refined Materials | |||
|- | |||
|{{name|Glass}} | |||
|Refined Materials | |||
|- | |||
|{{name|Gold Ingot}} | |||
|Refined Materials | |||
|- | |||
|{{name|Iron Ingot}} | |||
|Refined Materials | |||
|- | |||
|{{name|Night Shard}} | |||
|Refined Materials | |||
|- | |||
|{{name|Rope}} | |||
|Refined Materials | |||
|- | |||
|{{name|Seaweed}} | |||
|Refined Materials | |||
|- | |||
|{{name|Soil}} | |||
|Refined Materials | |||
|- | |||
|{{name|Tinkering Parts}} | |||
|Refined Materials | |||
|- | |||
|{{name|Digging Training Manual}} | |||
|Enchantments | |||
|- | |||
|{{name|Even More Miraculous Fishing Bait}} | |||
|Enchantments | |||
|- | |||
|{{name|Even More Miraculous Growth Elixir}} | |||
|Enchantments | |||
|- | |||
|{{name|Even More Miraculous Pickaxe Polish}} | |||
|Enchantments | |||
|- | |||
|{{name|Even More Miraculous Shovel Varnish}} | |||
|Enchantments | |||
|- | |||
|{{name|Fishing Training Manual}} | |||
|Enchantments | |||
|- | |||
|{{name|Foraging Training Manual}} | |||
|Enchantments | |||
|- | |||
|{{name|Gardening Training Manual}} | |||
|Enchantments | |||
|- | |||
|{{name|Mining Training Manual}} | |||
|Enchantments | |||
|- | |||
|{{name|Miracle Fishing Bait}} | |||
|Enchantments | |||
|- | |||
|{{name|Miracle Growth Elixir}} | |||
|Enchantments | |||
|- | |||
|{{name|Miracle Pickaxe Polish}} | |||
|Enchantments | |||
|- | |||
|{{name|Miracle Shovel Varnish}} | |||
|Enchantments | |||
|- | |||
|{{name|Purified Night Shard}} | |||
|Enchantments | |||
|- | |||
|{{name|Asphalt}} | |||
|Fences & Paving | |||
|- | |||
|{{name|Brick Road}} | |||
|Fences & Paving | |||
|- | |||
|{{name|Dark Wire Mesh Fence}} | |||
|Fences & Paving | |||
|- | |||
|{{name|Dark Wood Fence}} | |||
|Fences & Paving | |||
|- | |||
|{{name|Gem & Opal Road}} | |||
|Fences & Paving | |||
|- | |||
|{{name|Gold & Opal Road}} | |||
|Fences & Paving | |||
|- | |||
|{{name|Golden Brick Road}} | |||
|Fences & Paving | |||
|- | |||
|{{name|Green Bamboo Fence}} | |||
|Fences & Paving | |||
|- | |||
|{{name|Iron Spike and Brick Fence}} | |||
|Fences & Paving | |||
|- | |||
|{{name|Leaf-Strewn Path}} | |||
|Fences & Paving | |||
|- | |||
|{{name|Loose Gravel Path}} | |||
|Fences & Paving | |||
|- | |||
|{{name|Metal Spike Fence}} | |||
|Fences & Paving | |||
|- | |||
|{{name|Muddy Path}} | |||
|Fences & Paving | |||
|- | |||
|{{name|Natural Rock Path}} | |||
|Fences & Paving | |||
|- | |||
|{{name|Sinister Brick Road}} | |||
|Fences & Paving | |||
|- | |||
|{{name|Snowy Brick Road}} | |||
|Fences & Paving | |||
|- | |||
|{{name|Sun-Baked Earthen Road}} | |||
|Fences & Paving | |||
|- | |||
|{{name|White Bamboo Fence}} | |||
|Fences & Paving | |||
|- | |||
|{{name|Wire Mesh Fence}} | |||
|Fences & Paving | |||
|- | |||
|{{name|Black Flat-Top Stove}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Black Gas Stove}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Black Retro Portable Radio}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Blue Retro Portable Radio}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Brown Retro Portable Radio}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Campfire}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Custom Signpost}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Delicious Gift}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Gray Flat-Top Stove}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Gray Gas Stove}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Gray Mailbox}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Handcrafted Gift}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Iron Crafting Station}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Large Chest}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Medium Chest}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Naughty Gift}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Pale Gray Flat-Top Stove}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Pale Gray Gas Stove}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Pink Flat-Top Stove}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Pink Gas Stove}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Red Mailbox}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Shiny Gift}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Small Chest}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|White Flat-Top Stove}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|White Gas Stove}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Wooden Crafting Station}} | |||
|Functional Items | |||
|- | |||
|{{name|Autumn Harvest Pennants}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
||{{name|Autumn Wreath}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
||{{name|Barrel Part}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
||{{name|Basket}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
||{{name|Bench}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Black Wrought Iron Streetlamp}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Blue and Silver Balloon Arch}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Blue and Silver Balloon Cluster}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Blue Light High Beach Torch}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Blue Light Low Beach Torch}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Blue Wrought Iron Streetlamp}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Blue, Yellow and Pink Balloon Arch}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Blue, Yellow and Pink Balloon Cluster}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Bountiful Marigold Basket}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Broken Carved Pillar Base}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Broken Pillar Base}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Bromeliad and Marsh Milkweed Pot}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Bunny Cutout}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Burlap Bags}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Cart}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Classic Snowman}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Compass Ottoman}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Crate}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Daisy and Marsh Milkweed Pot}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Dandelion and Rising Penstemon Pot}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|DJ Booth Rig}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Elegant Gazebo}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Elegant Town Square Clock}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Falling Penstemon and Bell Flower Pot}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Festive Pennants}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Flower Boxes}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Flower Pots}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Fountain}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Fox Cutout}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Granite Fire Bowl}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Green Light High Beach Torch}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Green Light Low Beach Torch}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Green Wrought Iron Streetlamp}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Green, Yellow and White Balloon Arch}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Green, Yellow and White Balloon Cluster}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Half-Barrel}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Haughty Snowman}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Hay Bale}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Hay Bales}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Heavy Wooden Table}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Helm Bookshelf}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Holiday Feast Chair}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Holiday Feast Plate and Cutlery}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Hydrangea and Bell Flower Pot}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Impatiens and Bromeliad Pot}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Jubilant Topiary}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Kinara}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Lamppost with Blue Light}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Lamppost with Green Light}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Lamppost with Red Light}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Lamppost with Yellow Light}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Left Signpost}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Log Cutout}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Low Sculpted Pillar}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Mailbox}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Menorah}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Mickey Mouse Water Tower}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Moss-Covered Rock Cutout}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Mossy Base}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Mossy Circle-Carving Stone}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Mossy Eye-Carving Stone}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Nasturtium and Marsh Milkweed Pot}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Nautical-Themed Couch}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Oak Tree Cutout}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Old Barrel}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Outhouse}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Painted Wood Table}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Palm Tree Cutout}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Pampas Grass Jug}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Passion Lily and Houseleek Pot}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Photo Backdrop}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Pine Tree Cutout}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Pink and Blue Flower Disk}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Pink, Blue and Purple Flower Rectangle}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Pink, Red and Purple Flower Rectangle}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Pink, Yellow and Black Flower Disk}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Pirate Map on the Wall}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Playful Pumpkin Scarecrow}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Poplar Tree Cutout}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Purple Wrought Iron Streetlamp}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Purple, Pink and Yellow Flower Disk}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Raccoon Cutout}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Rectangular Soil Area}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Red and Black Passion Lily Pot}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Red and Yellow Flower Disk}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Red Light High Beach Torch}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Red Light Low Beach Torch}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Red, Black, and Yellow Balloon Cluster}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Red, Blue and Green Flower Rectangle}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Red, White and Purple Flower Rectangle}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Refreshment Chest}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Right Signpost}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Rock and Ferns Cutout}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Rock Cutout}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Round Blue Three-Pronged Lamppost}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Round Lamppost with Blue Light}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Round Lamppost with Orange Light}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Round Lamppost with Pink Light}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Round Lamppost with White Light}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Round Orange Three-Pronged Lamppost}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Round Pink Three-Pronged Lamppost}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Round Soil Area}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Round White Three-Pronged Lamppost}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Rustic Clock Tower}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Rustic Wooden Case}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Sack}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Scrooge McDuck's Store Sign}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Ship Coffee Table}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Short Birdhouse}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Snow Hut}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Snow Kid}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Snow Lady}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Squirrel Cutout}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Stack of Firewood}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Stall}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Star Lily and Falling Penstemon Pot}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Stellar Blue DJ Booth}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Stellar Pink DJ Booth}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Stone Well}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Stitch's Television}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Sturdy Chair}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Sunflower and Daisy Pot}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Swimming Pool}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Tall Birdhouse}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Tool Rack}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Tree of Holiday Cheer}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Trellis}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Trellis Arch}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|White, Red and Purple Flower Disk}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|White, Yellow and Black Balloon Arch}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|White, Yellow and Black Balloon Cluster}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Wide Arched Window}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Wooden Bucket}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Wooden Lamppost with Blue Light}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Wooden Lamppost with Green Light}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Wooden Lamppost with Pink Light}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Wooden Lamppost with Yellow Light}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Wooden Table}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Wrought Iron Arch}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Yellow and White Flower Rectangle}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Yellow Light High Beach Torch}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Yellow Light Low Beach Torch}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Yellow, Green and Purple Flower Rectangle}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Yellow, Red and Black Balloon Arch}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Yellow, Red and Blue Flower Disk}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Yule Goat}} | |||
|Furniture | |||
|- | |||
|{{name|Zen Garden}} | |||
|Furniture | |||
|} | |} | ||
|} | |} | ||
Line 146: | Line 810: | ||
{| class="mw-collapsible mw-collapsed" | {| class="mw-collapsible mw-collapsed" | ||
| | | | ||
===[[File:Menu Icon Critters.png|22px|link=]] Critters (41)=== | ===[[File:Menu Icon Critters.png|22px|link=]] Critters (41)=== | ||
|- | |- |