49,419
edits
Marblemadmax (talk | contribs) |
Marblemadmax (talk | contribs) No edit summary |
||
(6 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 4: | Line 4: | ||
|type=Ingredient | |type=Ingredient | ||
|ingtype=Grains | |ingtype=Grains | ||
|collection=Dreamlight Valley | |||
|energy=59 | |energy=59 | ||
|buyprice=92 | |buyprice=92 | ||
Line 52: | Line 53: | ||
| {{stars|5}} | | {{stars|5}} | ||
| {{energy|822}} | | {{energy|822}} | ||
| {{price| | | {{price|225}} | ||
| {{ItemRecipe | Fish Creole }} | | {{ItemRecipe | Fish Creole }} | ||
|- | |- | ||
Line 87: | Line 88: | ||
| {{stars|4}} | | {{stars|4}} | ||
| {{energy|1206}} | | {{energy|1206}} | ||
| {{price| | | {{price|338}} | ||
| {{ItemRecipe | Maguro Sushi }} | | {{ItemRecipe | Maguro Sushi }} | ||
|- | |- | ||
Line 101: | Line 102: | ||
| {{stars|5}} | | {{stars|5}} | ||
| {{energy|1658}} | | {{energy|1658}} | ||
| {{price| | | {{price|657}} | ||
| {{ItemRecipe | Mushu's Congee }} | | {{ItemRecipe | Mushu's Congee }} | ||
|- | |- | ||
Line 125: | Line 126: | ||
| {{ItemRecipe | Sake Sushi }} | | {{ItemRecipe | Sake Sushi }} | ||
|- | |- | ||
| [[File: | | [[File:Shawarma.png|center|50x50px|link=Shawarma]] | ||
| [[ | |[[Shawarma]] | ||
| {{stars| | |{{stars|5}} | ||
| {{energy| | |{{energy|2048}} | ||
| {{price| | |{{price|1877}} | ||
| {{ItemRecipe | | |{{ItemRecipe | Shawarma }} | ||
|- | |||
| [[File:Shish Taouk.png|center|50x50px|link=Shish Taouk]] | |||
| [[Shish Taouk]] | |||
| {{stars|5}} | |||
| {{energy|1928}} | |||
| {{price|1109}} | |||
| {{ItemRecipe | Shish Taouk }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Sushi.png|center|50x50px|link=Sushi]] | | [[File:Sushi.png|center|50x50px|link=Sushi]] | ||
Line 138: | Line 146: | ||
| {{price|80}} | | {{price|80}} | ||
| {{ItemRecipe | Sushi }} | | {{ItemRecipe | Sushi }} | ||
|- | |||
| [[File:Sweet Udon.png|center|50x50px|link=Sweet Udon]] | |||
| [[Sweet Udon]] | |||
| {{stars|4}} | |||
| {{energy|1427}} | |||
| {{price|180}} | |||
| {{ItemRecipe | Sweet Udon }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Tekka Maki.png|center|50x50px|link=Tekka Maki]] | | [[File:Tekka Maki.png|center|50x50px|link=Tekka Maki]] | ||
Line 150: | Line 165: | ||
| {{stars|5}} | | {{stars|5}} | ||
| {{energy|1726}} | | {{energy|1726}} | ||
| {{price| | | {{price|557}} | ||
| {{ItemRecipe | Teriyaki Salmon }} | | {{ItemRecipe | Teriyaki Salmon }} | ||
|} | |} |