49,528
edits
Marblemadmax (talk | contribs) (Resize recipe thumbnails) |
Marblemadmax (talk | contribs) No edit summary |
||
(11 intermediate revisions by 3 users not shown) | |||
Line 4: | Line 4: | ||
|type=Ingredient | |type=Ingredient | ||
|ingtype=Dairy and Oil | |ingtype=Dairy and Oil | ||
|collection=Dreamlight Valley | |||
|energy=58 | |energy=58 | ||
|buyprice=104 | |buyprice=104 | ||
|sellprice=69 | |sellprice=69 | ||
|seed=Soya Seed | |seed=Soya Seed | ||
|growtime= | |growtime={{growthTime|90}} | ||
| | |biomes=Sunlit Plateau | ||
|size=1x1 | |size=1x1 | ||
|placement=surfaces | |placement=surfaces | ||
Line 26: | Line 27: | ||
!Sell Price | !Sell Price | ||
!Ingredients | !Ingredients | ||
|- | |||
| [[File:Baozi.png|center|50x50px|link=Baozi]] | |||
| [[Baozi]] | |||
| {{stars|4}} | |||
| {{energy|842}} | |||
| {{price|503}} | |||
| {{ItemRecipe | Baozi }} | |||
|- | |||
| [[File:Braised Bamboo Shoots.png|center|50x50px|link=Braised Bamboo Shoots]] | |||
|[[Braised Bamboo Shoots]] | |||
|{{stars|4}} | |||
|{{energy|898}} | |||
|{{price|461}} | |||
|{{ItemRecipe | Braised Bamboo Shoots }} | |||
|- | |||
| [[File:Dumplings.png|center|50x50px|link=Dumplings]] | |||
| [[Dumplings]] | |||
| {{stars|4}} | |||
| {{energy|710}} | |||
| {{price|493}} | |||
| {{ItemRecipe | Dumplings }} | |||
|- | |||
| [[File:Sweet Tofu.png|center|50x50px|link=Sweet Tofu]] | |||
| [[Sweet Tofu]] | |||
| {{stars|2}} | |||
| {{energy|183}} | |||
| {{price|100}} | |||
| {{ItemRecipe | Sweet Tofu }} | |||
|- | |||
| [[File:Takoyaki Stick.png|center|50x50px|link=Takoyaki Stick]] | |||
| [[Takoyaki Stick]] | |||
| {{stars|4}} | |||
| {{energy|2164}} | |||
| {{price|898}} | |||
| {{ItemRecipe | Takoyaki Stick }} | |||
|- | |- | ||
| [[File:Tekka Maki.png|center|50x50px|link=Tekka Maki]] | | [[File:Tekka Maki.png|center|50x50px|link=Tekka Maki]] | ||
|[[Tekka Maki]] | | [[Tekka Maki]] | ||
|{{stars|4}} | | {{stars|4}} | ||
|{{energy|984}} | | {{energy|984}} | ||
|{{price|366}} | | {{price|366}} | ||
| | | {{ItemRecipe | Tekka Maki }} | ||
{{ | |||
|- | |- | ||
| [[File:Teriyaki Salmon.png|center|50x50px|link=Teriyaki Salmon]] | | [[File:Teriyaki Salmon.png|center|50x50px|link=Teriyaki Salmon]] | ||
|[[Teriyaki Salmon]] | | [[Teriyaki Salmon]] | ||
|{{stars|5}} | | {{stars|5}} | ||
|{{energy|1726}} | | {{energy|1726}} | ||
|{{price| | | {{price|557}} | ||
| | | {{ItemRecipe | Teriyaki Salmon }} | ||
{{ | |- | ||
{{ | | [[File:Tofu.png|center|50x50px|link=Tofu]] | ||
{{ | |[[Tofu]] | ||
{{ | |{{stars|1}} | ||
{{ | |{{energy|142}} | ||
|{{price|82}} | |||
|{{ItemRecipe | Tofu }} | |||
|- | |||
| [[File:Vegetarian Dumplings.png|center|50x50px|link=Vegetarian Dumplings]] | |||
|[[Vegetarian Dumplings]] | |||
|{{stars|3}} | |||
|{{energy|225}} | |||
|{{price|109}} | |||
|{{ItemRecipe | Vegetarian Dumplings }} | |||
|- | |||
| [[File:Vegetarian Turnip Tartiflette.png|center|50x50px|link=Vegetarian Turnip Tartiflette]] | |||
|[[Vegetarian Turnip Tartiflette]] | |||
|{{stars|3}} | |||
|{{energy|816}} | |||
|{{price|399}} | |||
|{{ItemRecipe | Vegetarian Turnip Tartiflette }} | |||
|} | |} | ||